Virtual Web > Zdrowie i uroda > Jak dbać o włosy cienkie, przetłuszczające się?

Jak dbać o włosy cienkie, przetłuszczające się?

Jak dbać o włosy cienkie, przetłuszczające się?

Nie ulega wątpliwości, że zadbane włosy są atutem każdej kobiety. Nie każda przedstawicielka płci pięknej może się jednak poszczycić gęstymi włosami, które idealnie się układają i zawsze wyglądają świeżo. Posiadaczki włosów cienkich, ze skłonnością do przetłuszczania się mają bardzo trudne zadanie pielęgnacyjne. Na szczęście przy odrobinie wysiłku możliwe staje się uzyskanie zadowalających efektów.

Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji włosów cienkich?

Jak już zostało wspomniane, pielęgnacja włosów cienkich wymaga sporo wysiłku. Na pewno dobrze byłoby, gdyby każda posiadaczka włosów cienkich zaopatrzyła się w szampon zwiększający objętość. Warto byłoby sięgać po produkty kosmetyczne zawierające w swoim składzie ceramidy oraz ekstrakty pochodzenia roślinnego. Świetnie sprawdzi się szampon z dodatkiem ekstraktu chmielu czy pokrzywy, które ograniczą zbyt intensywną pracę gruczołów łojowych. Dzięki temu włosy będą się mniej przetłuszczać, a fryzura nie będzie sprawiać wrażenie przyklapniętej. Posiadaczki włosów cienkich z natury muszą ostrożnie dobierać odżywki. Nie powinny one zawierać składników, które mogą obciążyć włosy. Warto więc unikać olejów roślinnych, takich jak na przykład olej makadamia czy olej arganowy. Godne polecenia będą natomiast kosmetyki zawierające olej kokosowy, który nie obciąża cienkich włosów.

Posiadaczki włosów cienkich, ze skłonnością do przetłuszczania, powinny również używać różnego rodzaju płukanek i wcierek ziołowych. Świetnie sprawdzą się płukanki z pokrzyw, które wzmocnią cebulki włosów i przyśpieszą ich wzrost. Dobrym pomysłem byłby również zakup wspomnianych już wcierek. Warto sięgać po wcierki zawierające składniki, które normalizują pracę gruczołów łojowych. Pomocne będą chociażby ekstrakty z szyszek chmielu czy olejek rycynowy. Regularne i systematyczne stosowanie wcierek do włosów nie tylko pobudzi ich wzrost, ale również ładnie uniesie włosy u nasady. Dzięki temu wizualnie będzie ich więcej oraz będą łatwiejsze w codziennej stylizacji.

Podobne Artykuły

Napisz komentarz

Comment