Virtual Web > Zdrowie i uroda > Jak dbać o wysokoporowate włosy?

Jak dbać o wysokoporowate włosy?

Jak dbać o wysokoporowate włosy?

Nie ulega wątpliwości, że zadbane i lśniące włosy są wizytówką każdej zadbanej kobiety. Aby jednak móc cieszyć się piękną czupryną, konieczne jest poczynienie odpowiednich kroków pielęgnacyjnych. Oprócz dbałości o prawidłową, dobrze zbilansowaną dietę, warto byłoby postarać się o zakup dobrej jakości kosmetyków do pielęgnacji niesfornych kosmyków. Szczególnie utrudnione zadanie mają posiadaczki włosów wysokoporowatych z natury.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów warto mieć?

Z całą pewnością do dbałości o włosy i skórę głowy przyda nam się szampon. Posiadaczki włosów suchych i kręconych powinny sięgać po kosmetyk zawierający w swoim składzie substancje nawilżające. Świetnie sprawdzą się więc szampony z dodatkiem olejów roślinnych, takich jak na przykład olej z awokado czy olej ze słodkich migdałów. Warto unikać intensywnych środków myjących w składzie szamponu. Nie da się ukryć, że dobrym uzupełnieniem pielęgnacji włosów będzie odżywka. Kobiety o wysokoporowatych włosach powinny wcierać odżywkę we włosy po każdym myciu. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby nie spłukiwać jej od razu, ale potrzymać na włosach przez około dziesięć minut.

Raz w tygodniu dobrze byłoby nawilżyć włosy w sposób bardziej intensywny. Warto więc wykonać zabieg olejowania włosów lub sięgnąć po maskę intensywnie regenerującą. Powinna ona zawierać w swoim składzie oleje roślinne, masła oraz ekstrakty. Po umyciu i osuszeniu włosów ręcznikiem warto dać im naturalnie wyschnąć. W końcówki włosów dobrze byłoby wetrzeć olejek, na przykład z nasion brokułu. Olejek ten działa bardzo korzystnie na niesforne i potrzebujące ujarzmienia kosmyki. Aby zabiegi pielęgnacyjne przyniosły oczekiwane rezultaty w postaci pięknych włosów, należy powtarzać je regularnie oraz systematycznie. W przeciwnym razie mowy o efektach być nie może.

Posiadaczki włosów o wysokiej porowatości powinny pamiętać również o zakupie czepka i gumek do włosów. Ich włosy mają bowiem tendencję do łatwego ulegania uszkodzeniom. Dlatego też na noc warto związać je w kitkę lub założyć czepek, aby zabezpieczyć je przed owymi uszkodzeniami. Dobrze byłoby również zmienić poszewkę na jedwabną.

Podobne Artykuły

Napisz komentarz

Comment