Virtual Web > Biznes > Jakie programy wykorzystywane są do tworzenia prezentacji multimedialnych?

Jakie programy wykorzystywane są do tworzenia prezentacji multimedialnych?

Prezentacje multimedialne to praktyczne, a zarazem atrakcyjne w odbiorze narzędzia, które pozwalają w przystępny sposób przedstawić szereg informacji. Chcesz stworzyć nieprzewidywalny pokaz slajdów lub wręcz odwrotnie potrzebujesz sprawdzonego projektu? Sprawdź, jakie programy możesz wykorzystać do projektowania prezentacji multimedialnych.

Microsoft PowerPoint – niekwestionowany król prezentacji multimedialnych

Jednym z najchętniej wybieranych programów do tworzenia prezentacji multimedialnych jest Microsoft PowerPoint. Trudno się temu dziwić. To wielofunkcyjne, a zarazem intuicyjne w obsłudze narzędzie, które pozwala tworzyć interaktywne pokazy slajdów o nowoczesnym designie. Jest on chętnie wykorzystywany przez uczniów, studentów, wykładowców, pracowników biurowych czy też prelegentów na konferencjach, targach i webinariach. Nic więc dziwnego, że bywa określany królem prezentacji multimedialnych.

Microsoft PowerPoint swoją popularność zawdzięcza nie tylko wielofunkcyjności i intuicyjności w obsłudze, ale również temu, że jest stale aktualizowany. W rezultacie odpowiada na zmieniające się potrzeby odbiorców i trendy z zakresu projektowania graficznego. Dzięki temu prezentacje multimedialne w powerpoint wyglądają nowocześnie i przykuwają uwagę. Odpowiednio przygotowane stanowią wsparcie dla prelegentów i realizują obrane przez nich cele.

Prezi – godny konkurent Microsoft PowerPoint

Prezi to aplikacja dostępna online, która pozwala tworzyć nowoczesne prezentacje multimedialne w prezi w atrakcyjnej, interaktywnej formie. Wykorzystuje ona m.in. funkcję zoom, który umożliwia projektantowi powiększanie i pomniejszanie poszczególnych slajdów, a także poruszanie się pomiędzy nimi i innymi elementami pokazu slajdów po osiach w przestrzeni, która umownie została oznaczona jako 2.5D. Pozwala to uzyskać efekt WOW.

Pierwotnie Prezi służyło jako narzędzie do tworzenia wizualizacji architektonicznych. Szybko jednak aplikacja węgierskiego architekta A. Somlai-Fischera zdobyła uznanie użytkowników na całym świecie i zaczęła być wykorzystywana także do prezentacji innych danych. Obecnie Prezi jest dostępna w wersji bezpłatnej, a także w kilku płatnych odsłonach. To, na jaką opcję się zdecydujesz, zależy od Twoich indywidualnych potrzeb.

Canva – alternatywa dla PowerPointa i Prezi

Kolejnym narzędziem, które umożliwia tworzenie atrakcyjnych wizualnie prezentacji multimedialnych, jest Canva. Dostępna w formie kreatora online występuje w wersji zarówno darmowej (dla użytku niekomercyjnego), jak i płatnej (dla firm). Zawiera szereg szablonów, które ułatwiają pracę nad pokazem slajdów i które można bez trudu edytować, co zapewnia swobodę projektowania.

Chociaż Canva postrzegana jest jako rozbudowany edytor zdjęć, w praktyce może posłużyć do projektowania ciekawych i nieszablonowych prezentacji multimedialnych. Jej wykorzystanie to dobry pomysł, jeśli chcesz zaskoczyć odbiorców odmienną formą prezentacji danych.

Visme – konkurencja dla Canvy

Visme dobrze radzi sobie jako zamiennik nie tylko Canvy, ale i PowerPointa. Umożliwia tworzenie atrakcyjnych wizualnie prezentacji multimedialnych, które można wyeksportować w formacie .pptx i odtworzyć w programie Microsoftu – twórcy narzędzia gwarantują pełną zgodność z PowerPointem, niezależnie od treści zawartej w pokazie slajdów.

Visme jest płatny. Niemniej warto rozważyć jego zakup z kilku względów. Przede wszystkim jest bardzo intuicyjny w obsłudze, co jest zasługą przejrzystego i czytelnego interfejsu użytkownika. Pozwala również tworzyć dedykowane infografiki i przejścia, a nawet animowane ikony.

Powyższa lista nie wyczerpuje całego katalogu programów i aplikacji, z których możesz skorzystać, aby stworzyć atrakcyjny pod względem wizualnym pokaz slajdów. Ostateczny efekt będzie zależeć nie tylko o Twojego poczucia estetyki, ale również znajomości narzędzia. Im lepiej je poznasz, tym więcej możliwości zyskasz.

Podobne Artykuły

Napisz komentarz

Comment