Virtual Web > Biznes > Komu zlecić transport międzykontynentalny

Komu zlecić transport międzykontynentalny

Odpowiednio zorganizowany transport od dawna odgrywa istotną rolę w każdej gospodarce – tak krajowej, jak i światowej. Jest on warunkiem, jaki determinuje rozwój gospodarczy, zbliża do siebie rynki, daje możliwość zwiększenia produkcji, a firmom zapewnia wymianę towarową z otoczeniem.

Jednocześnie wzrasta poziom wymagań, jakie są stawiane przewoźnikom, a firmy przewozowe konkurują ze sobą jeśli chodzi o czas oraz elastyczność świadczonych usług. Różnorodne gałęzie transportu kooperują wzajemnie, tworząc łańcuchy transportowe, które swoim zasięgiem oplatają cały świat.

W tak skomplikowanym procesie, jakim jest transport międzykontynentalny, właściwa organizacja pozwala uzyskać wymierne korzyści – skraca czas przewozu, a także wpływa na obniżenie ceny za usługę. Jednak prawidłowe zorganizowanie transportu, tym bardziej międzykontynentalnego, wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy, a także kontaktów na rynku transportowym, znajomości licznych przepisów oraz zwyczajów.

Transport można, oczywiście, zorganizować samodzielnie i są firmy, które się na takie rozwiązanie decydują, jednak znacznie pewniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego spedytora.

Zalety usług spedycyjnych w transporcie międzykontynentalnym

Przedsiębiorca, zlecający organizację transportu międzykontynentalnego doświadczonej firmie spedycyjnej, nie musi poświęcać czasu na kompletowanie dokumentów, załatwianie wielu złożonych formalności wiążących się z przewozem, a w zamian skoncentrować się na prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa.

Zyskuje on również pewność, iż spedytor wybierze optymalną dla danego ładunku metodę transportu, dokładnie analizując stan floty, rodzaj ładunku oraz szacując koszty, jakie niesie za sobą każda z wybranych metod przewozowych. Natomiast w wyniku wykonanej przez niego pracy transport z kontynentu na kontynent będzie nie tylko najszybszy, ale również sprawny i pozwoli na zaoszczędzenie niepotrzebnych wydatków. Warto mieć również na uwadze, iż spedytor to osoba dysponująca odpowiednim doświadczeniem, zatem w przypadku jakiejkolwiek kryzysowej sytuacji, jaka może wystąpić w przypadku długodystansowego międzykontynentalnego transportu, będzie w stanie skutecznie opanować sytuację bez konieczności dodatkowej alokacji czasu oraz środków.

Dostosowanie rozwiązań do potrzeb klienta

Dostosowanie rozwiązań do potrzeb klientów to cecha profesjonalnych firm spedycyjnych, jakie za sprawą wiedzy, doświadczenia oraz sprawnego analitycznego działania są w stanie dopasować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb każdego klienta. W przypadku transportu międzykontynentalnego oferują one z zasady transport multimodalny, jako najbardziej efektywne rozwiązanie, zapewniające jakość usługi, która jest optymalna tak pod względem ceny, jak też jakości.

W tym wypadku z barków przedsiębiorcy zostanie zdjęty nie tylko obowiązek przygotowania dokumentacji przewozowej, ale również konieczność przeprowadzania odpraw celnych, czy zaplanowania trasy przewozu. Może on również liczyć na to, iż w razie konieczności, w jego imieniu uzyskane zostaną świadectwa pochodzenia towarów, czy świadectwa fitosanitarne bądź weterynaryjne. W przypadku pojawienia się takiej potrzeby zorganizowany zostanie również przeładunek czy magazynowanie towarów.

Z ręką na pulsie

Zlecenie profesjonaliście transportu międzykontynentalnego pozwala jednak przedsiębiorcy zachować stałą kontrolę nad etapami tego transportu, a także dysponować wiedzą o jego zaawansowaniu. Niemalże zawsze, wraz z usługą transportową, spedytor oferuje również możliwość śledzenia trasy przesyłki. Istnieje również możliwość ubezpieczenia ładunków, jaka jest dodatkowym gwarantem bezpieczeństwa. Oddając zaplanowanie wszelkich zadań transportowych w ręce profesjonalistów, przedsiębiorca nie traci zatem kontroli nad ładunkiem, i w każdej chwili może zweryfikować informacje o postępie procesu transportowego.

Źródło: Spedycja międzynarodowa – Symlog

Podobne Artykuły

Napisz komentarz

Comment