Virtual Web > Budownictwo > Kontenery biurowe i sanitarne na placu budowy — dlaczego to najlepsze rozwiązanie?

Kontenery biurowe i sanitarne na placu budowy — dlaczego to najlepsze rozwiązanie?

transport-kontenerow-HDS

Kontenery biurowe i  sanitarne stanowią niezwykle elastyczne i  funkcjonalne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się na placu budowy. Znajdują one w tym obszarze bardzo szeroki zakres zastosowań. Szeroka oferta kontenerów dostępnych na rynku pozwala na optymalne dopasowanie tego typu obiektów do indywidualnych potrzeb klientów.

Kontenery biurowe i sanitarne — innowacyjne rozwiązanie

Każdy plac budowy wymaga odpowiednio przygotowanego i zagospodarowanego zaplecza biurowego oraz sanitarnego. Doskonałym rozwiązaniem stają się tutaj kontenery oferujące szeroki zakres zastosowań. Obiekty te cechuje nie tylko innowacyjność i funkcjonalność, ale również duża elastyczność pod względem dostosowania poszczególnych obiektów do potrzeb i oczekiwań klientów. Nowoczesne technologie wykorzystywane w procesie produkcji decydują o ich dużej wytrzymałości i stabilności. Kontenery produkowane są z najwyższej jakości materiałów, przy zastosowaniu wytrzymałej, stalowej konstrukcji. W ten sposób kontenery pod względami technicznymi i jakościowymi nie różni się od obiektów wznoszonych za pomocą tradycyjnych technologii. 

Jedną z głównych zalet kontenerów biurowych i sanitarnych jest ich mobilność. Poszczególne obiekty można bowiem swobodnie przemieszczać, co pozwala na szybką  zmianę miejsca ich docelowego położenia, zgodnie z potrzebami zamawiającego. Ponadto kontenery pozwalają na ich wyposażenie we wszelkie niezbędne instalacje, urządzenia czy meble, które w pełni odpowiadają potrzebom ich docelowych użytkowników. Możliwa jest dowolna modyfikacja segmentów, zarówno pod względem wyposażenia, jak również rozmieszczenia poszczególnych obiektów. W ten sposób kontenery stanowią zdecydowanie tańszą alternatywę dla tradycyjnych budynków o takim samym zastosowaniu.

Kontenery biurowe i sanitarne — dostosowanie do indywidualnych potrzeb

Kontenery biurowe i sanitarne wyposażone są w sieć elektryczną, wodno-kanalizacyjną, a także system ogrzewania. Pozwalają one  na zapewnienie optymalnych warunków klimatycznych wewnątrz obiektu dzięki możliwości montażu systemu wentylacji i klimatyzacji. Możliwość modyfikacji kontenerów zgodnie z indywidualnym zamówieniem klienta pozwala również na montaż sieci instalacji telekomunikacyjnej. Kontenery biurowe i sanitarne w swoich konstrukcjach posiadają ponadto okna zapewniające stały dostęp do światła dziennego. 

Stanowią one wygodne rozwiązanie, dzięki możliwości dostosowania funkcjonalności obiektu do indywidualnych potrzeb klienta. Co ważne, obiekt gotowy jest do użytkowania zaraz po jego montażu. Jak w przypadku większości kontenerów, poszczególne moduły można łączyć w większe obiekty. W przypadku kontenerów sanitarnych stosowane instalacje sprawiają, że w pełni spełniają one zakładane funkcje, nie odbiegając od stacjonarnych, typowych łazienek i toalet. Wykorzystane materiały oraz jakość wykonania stanowią gwarancję higieny, czystości, a co najważniejsze spełniają określone wymogi bezpieczeństwa. 

Transport kontenerów w ramach usług dodatkowych

Firmy oferujące wynajem i sprzedaż kontenerów zarówno biurowych, jak i sanitarnych, bardzo często oferują także dodatkowe usługi transportowe tego typu obiektów. Transport i rozładunek odbywa się bezpośrednio we wskazane przez zamawiającego miejsce. Usługi te realizowane są specjalistycznym transportem HDS, wykorzystującym pojazdy HDS

 

Czym jest transport HDS? Pozwala on na pełną optymalizację procesów logistycznych polegających na dostarczeniu i rozładunku określonego rodzaju towaru. W tym celu wykorzystywany jest pojazd z zamontowanym dźwigiem (tzw. hdsem), który pozwala na realizację usługi transportu oraz rozładunku w ramach jednego pojazdu. W związku z coraz szerszym zastosowaniem kontenerów biurowych i sanitarnych transport drogowy kontenerów jest szybko rozwijającą się gałęzią logistyki. 

Podobne Artykuły

Napisz komentarz

Comment