Virtual Web > Art > Łączenie plików pdf – to takie proste!

Łączenie plików pdf – to takie proste!

Łączenie plików pdf - to takie proste!

Często w czasie pracy z dokumentami w formacie pdf chcemy połączyć wiele plików pdf w jeden. Niestety, nie zawsze wiemy jak to zrobić i zazwyczaj po którejś z kolei próbie poddajemy się i rezygnujemy z tego rozwiązania. Niepotrzebnie! Jest to całkiem proste! Wystarczy zapoznać się z paroma łatwymi sposobami i wypróbować je w praktyce. Prezentujemy je poniżej w materiale.

Scalanie plików pdf online

Od czego zaczynamy nasze zmagania z łączeniem plików pdf? Oczywiście, szukamy informacji w internecie. Pomysł jest całkiem dobry, ponieważ dostępne jest scalenie pdf online. Jak to zrobić? Wpisujemy w wyszukiwarce tekst po polsku „łączenie plików pdf online” lub po angielsku „merge pdf files online”. Już po chwili wyszukiwarka prezentuje nam adresy stron www, na których możemy wykonać to zadanie. Istotne jest to, że sklejanie pdf wykonywane jest automatycznie.

To najszybszy i najmniej skomplikowany sposób na połączenie plików pdf. Nie musimy szukać dedykowanych programów, nie musimy ich też instalować. Ciekawostką jest to, że w ten sposób możliwe jest sklejenie pdf nawet przez telefon komórkowy. Uwaga! Nie polecamy tego rozwiązania do pracy z plikami zawierającymi dane poufne. Istnieje ryzyko przejęcia i wykorzystania tych informacji w nieuprawniony sposób.

Program do łączenia pdf 

Kolejnym sposobem na scalanie plików pdf  jest użycie programu PdFill Tools 14, pracującego pod systemem Windows. Ściągamy go online, z oficjalnej strony https://www.pdfill.com/pdf_tools_free.html. Aplikacja posiada prosty interfejs i udostępnia nam 15 funkcji do działania na plikach pdf. Za pomocą jednej z nich – „merge pdf files”, czyli : połącz pliki pdf, szybko i bezproblemowo wykonujemy operację scalenia dwóch lub więcej pdf w jeden dokument. Klikamy na tą funkcję, dodajemy pliki pdf  które chcemy połączyć i gotowe. Możemy zmieniać także kolejność dokumentów pdf; zostaną połączone w taki sposób, jak je ustawimy. Co najważniejsze, scalamy pdf bez dodatkowych kosztów, ponieważ program do łączenia pdf – PDFill Tools 14 jest bezpłatny. A możemy go używać zarówno do domowych jak i komercyjnych, bardziej zaawansowanych zastosowań. Aplikacja zapewnia nam bezpieczeństwo danych, jednocześnie jest intuicyjna i łatwa w obsłudze.

Aplikacje tekstowe – bezpieczny sposób na sklejanie pdf

Połączyć dokumenty pdf można także poprzez komendy konsoli, stosując interfejs tekstowy. To najbezpieczniejsze rozwiązanie, choć dla wielu osób może być nieco skomplikowane. Polega na przekazaniu odpowiednich poleceń w terminalu, który jest dostępny w każdym systemie komputerowym. Czasami terminal trzeba doinstalować w Windows 10. Wcześniej zapewniamy sobie bibliotekę do pracy z plikami pdf  – ściągając ją i instalując na naszym komputerze. Teraz pozostaje wpisanie stosownej komendy, która zleci wykonanie zadania połączenia pdf. Jak to działa?

W systemie Windows 10 znajdujemy folder z dokumentami pdf i poprzez menadżera plików wyszukujemy konsolę, wpisując polecenie „bash” jako adres folderu. Następnie wydając komendę połącz „pdfunite” wykonujemy scalanie plików pdf. W systemach uniksowych połączenie pdf wymaga także kilku kroków. Na początek uruchamiamy terminal, klikając Ctrl+T. Instalujemy bibliotekę poppler-utils, przez wpisanie polecenia „sudo apt-get install poppler-utils”. W ten sposób otrzymujemy skrypty umożliwiające edycję plików pdf. Jeden z nich „pdfunite” odpowiada za łączenie plików pdf. Zadanie jest realizowane po jego aktywowaniu.

Jak widać, mamy kilka metod na połączenie plików pdf. Wybieramy i korzystamy z nich stosownie do potrzeb i naszych preferencji. Liczymy na to, że stosując się do naszych porad scalanie dokumentów pdf nie będzie stanowić już żadnego problemu. Zachęcamy do wykorzystywania nowych umiejętności na codzień.

Podobne Artykuły

Napisz komentarz

Comment