Virtual Web > Life Style > Podpowiadamy, jak bez problemów wyjechać z Polski do pracy za granicą – zatrudnienie w Holandii

Podpowiadamy, jak bez problemów wyjechać z Polski do pracy za granicą – zatrudnienie w Holandii

Wyjazd do pracy za granicą, zwłaszcza po raz pierwszy, wiąże się z koniecznością załatwienia mnóstwa formalności. Trzeba pamiętać o wielu rzeczach, a to z kolei przysparza sporo stresu. Ale zanim wpadnie się w przedwyjazdową gorączkę, warto dokładnie sprawdzić, na czym skupić uwagę, co jest najważniejsze, kiedy warto skorzystać z pomocy specjalistów oraz biur pośrednictwa zatrudnienia za granicą. Wiele formalności trzeba załatwić w odpowiednich urzędach osobiście, ale niektóre z nich można zlecić odpowiednim osobom i zdjąć sobie problem z barków. Jak uniknąć problemów podczas przygotowań i przy samym wyjeździe? Podpowiadamy.

Dokumenty niezbędne do wyjazdu za granicę – praca w Holandii

Dowód osobisty to najważniejszy dokument, który absolutnie i bezwzględnie należy zawsze mieć przy sobie, zwłaszcza podczas wyjazdu zarobkowego. Od czasu otwarcia granic w strefie Schengen paszport nie jest już wymagany, a kontrole na granicach nie są przeprowadzane. Jadąc do pracy w Holandii nie natkniemy się strzeżone przejście graniczne. Zdarza się jednak, że służba graniczna prowadzi wyrywkowe kontrole na drogach, zatrzymując zagraniczne samochody, by sprawdzić dokumenty podróżnych. Choć nie jest to wymagane żadnymi przepisami, zawsze dobrze jest mieć przy sobie podczas wyjazdu do pracy za granicę drugi dokument ze zdjęciem potwierdzający naszą tożsamość. Może to być paszport czy prawo jazdy. Przed wyjazdem do pracy w Holandii warto także odwiedzić wojewódzki oddział NFZ, aby dowiedzieć się, jakie przysługują nam prawa w zakresie opieki zdrowotnej za granicą. Można ewentualnie w razie konieczności wyrobić kartę EKUZ przeznaczoną specjalnie dla osób wyjeżdżających w celach zarobkowych. Jednak w celu uniknięcia wszelkich wątpliwości, pomyłek i błędów oraz zyskać pewność, że praca w Holandii okaże się dobrą decyzją, warto skorzystać z profesjonalnych biur pośrednictwa pracy za granicą.

Co spakować na wyjazd do pracy w Holandii?

Pakowanie walizek również może być stresującym procesem. Należy przemyśleć swój bagaż, aby nie był on zbyt obszerny. Dobrze jest uwzględnić długość wyjazdu do pracy za granicą, porę roku i warunki, które będą panowały na stanowisku pracy. Holandia znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego, dlatego zmienność pór roku jest identyczna jak w Polsce. Absolutnie obowiązkowe jest zapewnienie sobie zapasu leków, jeśli jakiekolwiek przyjmujemy na stałe – uniknie się stresu związanego z poszukiwaniem apteki i leku, gdyż nazwy mogą różnić się w poszczególnych krajach. Najlepiej, jeśli korzysta się z biura pośredniczącego w zatrudnieniu w Holandii, zapytać specjalistę o czym warto pamiętać podczas pakowania rzeczy osobistych przed wyjazdem do pracy.

Gdzie szukać pomocy przy załatwianiu formalności związanych z pracą w Holandii?

Warto skorzystać z każdej możliwej pomocy, jaką można otrzymać, planując wyjazd do pracy za granicą. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług biura pośrednictwa pracy w Holandii. Są to agencje, które zajmują się nie tylko poszukiwaniem ofert pracy. Wraz ze znalezieniem zatrudnienia biura pośrednictwa zajmują się kompleksową obsługą pracownika. W pierwszej kolejności pomagają podpisać umowę z holenderskim pracodawcą, a na dalszych etapach dbają o dopełnienie wszelkich formalności związanych z wyjazdem do Holandii. Cenną pomocą jest także oferowany przez biura pośrednictwa pracy transport. Jest on dostępny wyłącznie dla osób podejmujących zatrudnienie za pośrednictwem konkretnego biura, a dzięki temu jest dużo tańszy niż przewóz załatwiany na własną rękę. Biuro pośrednictwa pracy w Holandii może zaoferować również możliwość łączenia zatrudnienia z zakwaterowaniem. Z reguły zakwaterowanie znajduje się możliwie jak najbliżej miejsca pracy. Często też holenderski pracodawca zapewnia także transport z miejsca zamieszkania do miejsca pracy. To ogromne ułatwienie, które powoduje, że podczas planowania wyjazdu do pracy w Holandii nie trzeba szukać miejsca na nocleg. Również rozliczenie za takie zakwaterowanie najczęściej odbywa się bezgotówkowo poprzez ściągnięcie należności z wypłaty, co jest wygodne. Także już na miejscu, w Holandii, podopieczny biura pośrednictwa pracy nie jest pozostawiony sam sobie. Może liczyć na wsparcie i pomoc pracownika biura pośredniczącego w pracy za granicą zarówno w kwestiach językowych, formalnych, jak i merytorycznych. Z taką pomocą wyjazd do pracy w Holandii jest łatwy i niestresujący.

Źródło: FAS Packing – oferty pracy w Holandii

Podobne Artykuły

Napisz komentarz

Comment