Virtual Web > Art > Tworzenie prezentacji multimedialnych – zwiększ swoją widoczność w firmie

Tworzenie prezentacji multimedialnych – zwiększ swoją widoczność w firmie

Wpadłeś na genialny pomysł? Przyszło Ci do głowy innowacyjne rozwiązanie problemu, z którym boryka się Twoja firma? Nie możesz się doczekać aż podzielisz się nim ze współpracownikami?

W końcu spotykasz na korytarzu kolegę i od razu chcesz mu opowiedzieć, o tym co wymyśliłeś. Twój entuzjazm opada jednak, tak szybko jak się pojawił. Dlaczego? Otóż okazało się, że pomysł, który jest w Twojej głowie nie robi na innych takiego wrażenia. Jaka jest tego przyczyna? Masz zwizualizowany cały proces, lecz inni tego nie widzą. Pojawia się potrzeba stworzenia atrakcyjnej prezentacji multimedialnej.

Zastanawiasz się więc, jak przygotować prezentację, która nie znudzi Twoich współpracowników. Pamiętasz jak męczyłeś się na studiach wysłuchując wielu nudnych wykładów, opartych o prezentacje Power Point. Nie chcesz tego powtarzać. W końcu zależy Ci na tym, żeby koleżankom i kolegom Twój pomysł spodobał się na tyle, żeby chcieli go wdrożyć i stosować. Co więc możesz zrobić?

Technologia nieustannie się rozwija, a wraz z nią programy i możliwości kreowania profesjonalnych prezentacji. Obecnie Power Point to już niejedyna możliwość.

  • Prezentacja prezi to wciąż zyskujący nowych fanów sposób przedstawiania swoich pomysłów. Jest zwana mapą myśli. To specjalny program, wymagający utworzenia swojego konta, które może być bezpłatne lub płatne. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z możliwościami każdej z wersji aby uniknąć późniejszych niespodzianek.
  • Prezentacje można także tworzyć na platformie Adobe, która rozpościera przed nami wiele możliwości  przedstawiania pomysłów oraz zapewnia szansę na interakcje z treściami.
  • Motion Design to cyfrowe tworzenie animacji w prezentacjach. Ruchome grafiki mają za zadanie pobudzić odbiorcę i wywołać złudzenie przemieszczania się.
  • Najbardziej popularnym programem do tworzenia prezentacji multimedialnych pozostaje Power Point. Oferuje on proste, intuicyjne tworzenie pokazów treści wraz z prostymi grafikami. O niesłabnącej powszechności tego programu przesądza jego nieskomplikowane oprogramowanie, pozwalające cieszyć się jego urokami wszystkim potrafiącym obsługiwać komputer. Dobra prezentacja Power Point poza treściami i  odpowiednio opracowanymi grafikami zawiera także przejścia animacji. Kolejną zaletą tego programu jest sposobność samodzielnej edycji treści. Przykładowo można zamówić indywidualny projekt graficzny szablonu, a później wykorzystywać go do różnych swoich prezentacji.

Niezależnie od programu, w którym tworzy się prezentacje, należy pamiętać o istotnych elementach, które są niezbędne do zatrzymania uwagi słuchaczy. Im mniej tekstu, a więcej komponentów multimedialnych- tym lepsza prezentacja! Pamiętajmy, o wzrokowej naturze większości ludzkości. Dzisiejsze możliwości pozwalają na dodawanie animacji. Należą do nich elementy graficzne, wykresy, postaci 2D oraz obiekty 3D. Kolejną opcją jest dołączenie muzyki, wywołującej rozmaite emocje, które są wskazane przy danej tematyce. Składowymi, które uatrakcyjniają przekaz treści są gry, quizy oraz elementy 3D, po których kliknięciu coś się zadzieje. Bardzo modna jest także wizualizacja 3D, dzięki której można przyjrzeć się przedmiotom i obiektom ze wszystkich stron. Innym wariantem jest dodanie pliku wideo,         w formie wywiadów, czy filmików promocyjnych. Jeśli chcemy oddziaływać naszą prezentacją zarówno na wzrok, jak i słuch polecamy skorzystanie z podkładu lektorskiego.

Reasumując, kiedy zachodzi potrzeba przygotowania profesjonalnej prezentacji multimedialnej na potrzeby firmy można wybrać jedno z dwóch rozwiązań. Pierwszym z nich jest samodzielne wykonanie projektu, w oparciu o wiedzę i dostępne programy. Jedno jest pewne, nie uda się tego wykonać w kilka minut. Drugim, rekomendowanym rozwiązaniem jest powierzenie opracowania fachowej prezentacji doświadczonej firmie, która się w tym specjalizuje. To rozwiązanie będzie idealne dla osób, które chcą mieć pewność ciekawej         i nietuzinkowej prezentacji, która zaciekawi widownię i wywoła żywą dyskusję o prezentowanym pomyśle.

Źródło: Prezentacje multimedialne – Tworzenie Prezentacji

Podobne Artykuły

Napisz komentarz

Comment