Virtual Web > Budownictwo > Wynajem sprzętu budowlanego dla osób prywatnych

Wynajem sprzętu budowlanego dla osób prywatnych

Każdy chociaż raz miał przed sobą mniejszą bądź większą inwestycję budowlaną. Czy to remont mieszkania, przeprowadzkę, przebudowę poddasza, budowę domu czy prace na ogródku działkowym. Niektóre osoby w całości decydują się na zlecenie tych prac firmie zewnętrznej, część chce choćby w niewielkim zakresie podjąć się takiej pracy samemu. Nie każdy jednak dysponuje odpowiednim sprzętem, którym będzie mógł te wszystkie działania obsłużyć. Tutaj z pomocą może przyjść firma, która zajmuje się wynajmem maszyn budowlanych.

Wyburzanie budynków i ścian

Kupując stary dom lub działkę, na której stoi zniszczony budynek, musimy liczyć się z tym, że stan tych obiektów będzie mocno odbiegaC od normy. I że łatwiej będzie taki budynek wyburzyć i postawić nowy niż odnawiać to, co jeszcze z poprzedniego pozostało. Nie trzeba być ekspertem budowlanym, żeby wiedzieć, że tego typu prace będą wymagać zaangażowania odpowiedniego sprzętu i wykwalifikowanego operatora. Zwykłym młotkiem czy dłutem domu nie wyburzymy. 

Do takich zadań potrzebny będzie już młot wyburzeniowy, a także koparka, którą można wykorzystać między innymi do późniejszego wyrównania terenu. Wiadomo również, że nie każdy musi od razu kupować tego typu maszyny. Zwłaszcza, jeśli przed nami tylko ta jedna inwestycja albo tylko parę ścian do wyburzenia. Maszyny budowlane można wynająć – zarówno na cały czas trwania budowy, jak i tylko na poszczególne jej etapy. Profesjonalna firma zapewnia także obsługę przez wykwalifikowanego operatora, jak i doradztwo jeszcze na etapie planowania projektu – żeby wiedzieć, z których sprzętów tak naprawdę będziemy musieli korzystać.

Odpady poremontowe

Zanim będziemy mogli się cieszyć ładnym i estetycznym wnętrzem, najpierw trzeba zmierzyć się ze sporym bałaganem. Wymiana podłóg, zrywanie wykładzin, wykucie nowego wejścia na drzwi, skucie płytek – to wszystko będzie się wiązać ze sporą ilością odpadów budowlanych. Nawet jeśli mieszkamy w bloku, to i tak nie możemy sobie pozwolić na wrzucenie tych wszystkich śmieci tam, gdzie pozostałe, bieżące. Najlepszym rozwiązaniem będzie w takim przypadku wynajem specjalistycznego kontenera. Jakich rozmiarów – to już będzie zależało od rozmiarów naszej inwestycji i od miejsca, gdzie będzie można go postawić. 

Jeśli chcemy kontener dodatkowo zabezpieczyć, możemy wybrać go w wersji zamykanej. A jeśli zależy nam na oszczędności miejsca, możemy zdecydować się na duże worki typu „Big Bag”, o pojemności około tony, do których pomieścimy naprawdę sporo odpadów poremontowych. Firma, od której będziemy wynajmować kontenery, zapewnia także ich późniejszy transport. Mamy więc pewność, że te śmieci trafią do odpowiedniego punktu zbiórki odpadów, a jednocześnie sami nie musimy przejmować się ich gabarytami i sposobem ich przewożenia.

Prace na wysokościach też wchodzą w grę

Jeśli mamy w planie prace na dachu lub innych, trudno dostępnych, a jednocześnie wysokich miejscach – warto zastanowić się nad wynajmem podnośników koszowych. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się między innymi w chwili, kiedy będziemy chcieli podciąć gałęzie wysokich drzew w ogrodzie albo wyczyścić rynny czy inne elementy elewacji. Nie każdy ma do dyspozycji tak wysoką drabinę – zresztą, wspinanie się na takie wysokości raczej nie jest bezpieczne. Wynajęcie podnośnika koszowego pozwoli na przeprowadzenie takich prac szybko, sprawnie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

A zimą – odśnieżanie

Dzieci nie mogą się doczekać zimy i pierwszego śniegu. Dorośli niekoniecznie. Wiedzą bowiem, że będzie się z tym wiązać konieczność odśnieżania. Wynajmując  jednak profesjonalny sprzęt do tego typu zadań, może się okazać, że nie będzie to już przykrym obowiązkiem. Przy użyciu odpowiednich maszyn będzie można sprawnie pozbyć się śniegu i sopli z dachu, ale również z chodników i terenu wokół posesji. Nie musimy też się obawiać, że zostanie nam przed domem wielka góra śniegu – ponieważ firma zajmie się także jego wywozem.

Źródło: Wyburzanie budynków, ścian, domów – Avio Star

Podobne Artykuły

Napisz komentarz

Comment