Virtual Web > Art > Edycja plików pdf – jak edytować plik PDF

Edycja plików pdf – jak edytować plik PDF

Edycja plików pdf - jak edytować plik PDF

Wiele osób zastanawia się, jak edytować pdf i szuka odpowiednich programów do tego celu. Tego typu plik jest efektem końcowej pracy w innym rozszerzeniu, np. docx., dlatego najczęściej edytuje się plik macierzysty, a nie pdf, ponieważ tak jest łatwiej. Natomiast w przypadku braku dostępu do pliku macierzystego, jedynym wyjściem może okazać się edycja pdf. Istnieje kilka sprawdzonych programów, do tego celu, ale każdy plik może zostać zablokowany do edycji. W takim przypadku nie wszystkie modyfikacje są możliwe do przeprowadzenia. Jaki program do edytowania pdf wybrać?

Program do edycji pdf Adobe Acrobat Pro DC

Popularnym programem do edycji pdf jest Adobe Acrobat Pro DC. To program do otwierania pdf, ale można w nim również tworzyć tego typu dokumenty. 7-dniowy okres testowy, edytor pdf darmowy, który można wykorzystać do modyfikacji swojego pliku. Do najważniejszych funkcji programu należą:

 • Konwersja pliku Office do formatu pdf
 • Konwersja pliku jpg do pdf
 • Kompresja pdf
 • Dzielenie pdf
 • Obracanie pdf
 • Łączenie pdf
 • Konwersja strony internetowej do pliku pdf
 • Kasowanie, zmienianie kolejności, obracanie pdf
 • Porównanie dwóch plików pdf
 • Ustawianie hasła i uprawnień
 • Podpis pliku pdf

Program jest łatwy i intuicyjny w obsłudze oraz pozwala wykonać wiele operacji na plikach pdf. Istnieją również inne programy do edycji pdf, które warto wypróbować. W celu zmniejszenia pliku pdf w tym programie, należy wykonać następujące kroki:

 1. Otworzyć plik pdf przeznaczony do edycji
 2. Otworzyć narzędzie Optymalizacja dokumentów pdf
 3. Wybrać polecenie Narzędzia > Optymalizuj dokument pdf lub  wybrać opcję Zmniejsz rozmiar pliku w górnym menu
 4. Należy ustawić godność z wersją programu Acrobat
 5. Należy wybrać Optymalizacja zaawansowana z menu górnego w celu zmiany poziomu kompresji obrazów i czcionek dokumentu. Zakończenie zmian trzeba potwierdzić przyciskiem OK.
 6. Ostatnim krokiem jest zapisanie dokumentu. W tym celu należy wybrać opcję Plik > Zapisz jako, zachowaj nazwę pliku. Mniejszemu plikowi można nadać inną nazwę, aby nie dochodziło do pomyłek. Następnie należy wybrać lokalizację zapisu i wcisnąć Zapisz.

Sejda – edytowanie pdf online

Sejda to program do edycji pdf online. Program posiada wiele funkcji, które pozwalają przeprowadzać operacje na plikach pdf. Dostępny na stronie sejda.com dla użytkowników urządzeń, które posiadają przeglądarkę internetową: smartfon, tablet, laptop i komputer. To darmowy edytor pdf po polsku, który posiada wiele zalet. Najważniejszą jest edycja pdf online, dzięki czemu nie ma potrzeby jego instalacji na dysku. To  darmowy konwerter pdf na word po polsku, który jest intuicyjny w obsłudze. Umożliwia dzielenie pdf online na mniejsze pliki, a także tworzenie tego typu dokumentów, przez funkcję – zmiana word na pdf. Jak edytować plik pdf i zmniejszyć jego rozmiar?

 1. Edycja pliku pdf rozpoczyna się od jego wybrania z dysku i kliknięcia w Wyślij.
 2. Następnie trzeba kliknąć Kompresja i Pobierz (natomiast w celu uzyskania dostępu do ustawień zaawansowanych, należy wybrać Więcej opcji).

Sejda to edytor pdf online, który umożliwia optymalizację obrazów oraz usunięcie nieużywanych czcionek z dokumentu, a także usuwanie stron z pdf. Dużą zaletą jest fakt, że edytowanie pdf online może być przeprowadzone z dowolnego urządzenia, które posiada dostęp do internetu.

W celu zmniejszenia pojedynczych plików pdf warto wybrać darmowy edytor pdf, który posiada potrzebne opcje edycji. Edytowanie pdf najczęściej w takich programach odbywa się intuicyjnie, z uwagi na dobre rozmieszczenie elementów menu. Istnieje wiele programów, które pozwalają przekonwertować plik tekstowy na pdf, edytor natomiast pozwala na jego dalszą modyfikację odpowiednio do potrzeb. W internecie można znaleźć zarówno darmowy program do edycji pdf, jak i w wersji płatnej, posiadającej więcej opcji.

Podobne Artykuły

Napisz komentarz

Comment